Frankofonijos dienos Antakalnio ir Jeruzalės darželiuose „Strazdanėlės“

Kasmet kovo 20 d. švenčiama Tarptautinė prancūzų kalbos (frankofonijos) diena. Šia proga visoje Lietuvoje šurmuliuoja Frankofonijos mėnesio renginiai. Šiemet, dėka mūsų partnerystės su Mykolo Riomerio universiteto Humanitarinių mokslų institutu, Prancūzijos dienos renginiai atkeliavo ir į mūsų darželius. Specialiai darželio „Strazdanėlės“ vaikams sukurtų pamokėlių ciklas tai –  ypatinga mūsų partnerio dovana strazdanėlių bendruomenei Frankofonijos mėnesio proga.

Kartą į savaitę studentai iš Prancūzijos pasitelkdami įvairias žaidybines situacijas siekia išmokyti darželio vaikus prancūzų kalbos žodžių bei supažindinti juos su kultūriniais ypatumais. Specialių pamokėlių „Strazdanėlėms“ autorė ir vadovė magistrantūros studentė iš Prancūzijos Féhima Zerguit. Féhimai pamokas vesti padeda dar trys studentai: Sybille, Benjamin ir Pierre-Antoine. Pirmojo susitikimo su studentais metu Antakalnio vaikai mokėsi savaitės dienų pavadinimus, prisiminė anksčiau išmoktus mandagumo žodžius, metų laikus ir su jais susijusius žodžius. Studentams – tai neįkainojama profesinė patirtis, vaikams puiki proga susipažinti su kitų kultūrų atstovais ir prancūzų kalba. Vaikai nekantriai laukia kitų susitikimų, o mes džiaugiamės tvaria tarptautine partneryste sujungiančia skirtingas kultūras.

Tai įdomu arba kodėl švenčiame Frankofonijos dieną?

Prancūzų kalba – viena iš šešių Jungtinių tautų organizacijos (JTO) oficialių kalbų. Kiekvienai iš šių kalbų JTO paskelbė minėtiną dieną: prancūzų (kovo 20 d.), kinų (balandžio 20 d.), anglų (balandžio 23 d. – V.Šekspyro gimtadienis), rusų (birželio 6 d.), ispanų (spalio 12 d.), arabų (gruodžio 18 d.). Šios dienos skirtos kiekvienos iš kalbų istorijai ir kultūrai. Kai kur, kaip pvz. Lietuvoje, Frankofonijos dienos kultūriniai, muzikiniai bei pramoginiai renginiai rengiami visą mėnesį. LR Užsienio reikalų ministerija, Prancūzų institutas Lietuvoje su frankofoniškų šalių ir Lietuvos partneriais siūlo turtingą programą. Skaičiuojama, kad 5 pasaulio žemynuose šuo metu prancūzų kalba kalbama net 84 šalyse.

Frankofonijos mėnesio renginius įvairuose Lietuvos miestuose galite rasti šioje nuorodoje: http://www.institutfrancais-lituanie.com/category/lietuva/frankofonijos-dienos/

O susitikimo įspūdžius rasite mūsų galerijoje žemiau.

Visos naujienos ir straipsniai